Nowy kodeks wyborczy przewiduje możliwość głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych. Projekt rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie trybu doręczania i przekazywania przesyłek w głosowaniu korespondencyjnym wyborców niepełnosprawnych doprecyzowuje procedury w tym zakresie.
Zgodnie z projektem niepełnosprawny wyborca głosujący korespondencyjnie, który otrzyma z urzędu gminy pakiet wyborczy, po wypełnieniu karty do głosowania wkłada ją do specjalnej koperty na kartę do głosowania, którą zakleja, a następnie kopertę tę wkłada do koperty zwrotnej. Koperta zwrotna ma być odbierana najpóźniej do ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wyborów, przez przedstawiciela operatora publicznego. Następuje to w miejscu zamieszkania wyborcy głosującego korespondencyjnie, pod adresem, na który nastąpiło doręczenie. Przedstawiciel operatora publicznego niezwłocznie przekazuje koperty zwrotne do swojej placówki, która je gromadzi. Zgromadzone koperty zwrotne operator publiczny doręcza do właściwej obwodowej komisji wyborczej za pokwitowaniem odbioru w dniu wyborów w godzinach otwarcia lokali wyborczych.
Projekt rozporządzenia przewiduje ponadto tryb przekazywania właściwemu dyrektorowi delegatury Krajowego Biura Wyborczego kopert zwrotnych niedoręczonych do obwodowej komisji wyborczej do zakończenia głosowania, a także pakietów wyborczych, jeżeli przekazanie tych pakietów do obwodowej komisji do zakończenia głosowania nie było możliwe. Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę niepełnosprawnego burmistrzowi do dnia 19 września.