ATRAKCJE TURYSTYCZNE I PRZYRODNICZE
504 092 576
Galeria Sztuki wybudowana w 2000r. Miejscowy artysta rzeźbiarz prezentuje tu swoje dzieła wykonane w drewnie, jak również rzeźby, obrazy i witraże innych twórców.
KOŚCIÓŁ P.W. MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W CZARNEJ WODZIE
Wybudowany w latach 1984-1988; ściany Kościoła ozdobione obrazami Tadeusza Rupiewicza, prezentującymi „Drogę Krzyżową” w nowoczesnym ujęciu.
Neogotycki Kościół wybudowany w 1894r., planowany do wpisania do rejestru zabytków.
KOMPLEKS SPORTOWY: HALA SPORTOWA, STADION, BASEN KĄPIELOWY, BOISKO DO SIATKÓWKI PLAŻOWEJ, SAUNA
W mieście można bardzo aktywnie spędzić wolny czas dzięki dobrze rozbudowanej bazie sportowo-rekreacyjnej zlokalizowanej przy ul. Mickiewicza 3.
Kamienny pomnik upamiętniający postój ks. Karola Wojtyły z dn. 20-21.07.1956r. podczas spływu kajakowego rzeką Wdą.
Charakterystyczna zrębowa chata z drugiej połowy XIX wieku przy ulicy Starogardzkiej.
Żeremia budowane przez bobry w dolinie rzeki i kanale rzeki Wdy.
System zbudowany w 1848 r. w celu użyźnienia zalegających piasków. Kanał ma długość 23 km.
Położone w sołectwie Huta Kalna. Jezioro pełni rolę kąpieliska.
Koło budynku leśniczówki zachował się ponad 300-letni okaz dębu.
Ponad połowa obszaru gminy to tereny zielone. Czarna Woda jest otoczona lasami sosnowymi, bogatymi w runo leśne: grzyby, jagody i inne owoce leśne.
Jeden z najpiękniejszych nizinnych szlaków kajakowych w Polsce o długości 198km. Organizowane są tu cykliczne imprezy kajakowe: Międzynarodowy Spływ Kajakowy, Ogólnopolskie Spływy Kajakowe: Energetyków, Papierników, Śladami Remusa, TKKF; Ogólnopolski Zimowy Spływ Kajakowy (przełom stycznia i lutego); Spływ “Śladami Jana Pawła II”. Rzeka Wda klasyfikowana jako rzeka górska pstrągowo – lipieniowa jest również prawdziwym rajem dla amatorów wędkarstwa muchowego.
Przez Czarną Wodę przechodzą dwa oznaczone na mapach i w terenie piesze szlaki turystyczne. Oba szlaki rozpoczynają się od stacji kolejowej w Czarnej Wodzie. Szlak Kręgów Kamiennych prowadzi do miejscowości Odry. Szlak Kociewski prowadzi do Tczewa i wiedzie malowniczą trasą przez Bory Tucholskie.
Młodzieżowy Spływ WDĄ