Szkolenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Uwagi ogólne
Zmieniająca się rzeczywistość, wyzwania rozwojowe oraz rozwój społeczeństwa informacyjnego opartego na wiedzy determinują konieczność szerszego wykorzystywania nowoczesnych technologii informatycznych i komunikacyjnych w codziennej pracy oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych z zakresu wykorzystywania tych nowoczesnych technologii w pracy biurowej.
To właśnie jest kryterium decydujące o spełnianiu wymagań rynku i pozwoli zwiększyć konkurencyjność regionalnych przedsiębiorstw.
Nazwa Projektu
„NOWOCZESNE eBIURO SZANSĄ ROZWOJU DLA MIKROPRZEDSIĘBIORSTW Z OBSZARÓW SŁABYCH STRUKTURALNIE”
Numer umowy z Urzędem Marszałkowskim
UDA-POKL.08.01.01-22-057/09-00
Adresaci
Mikroprzedsiębiorstwa oraz ich pracownicy. Grupa docelowa: 84 osoby w tym 51 mężczyzn i 33 kobiety.
Organizatorzy
Organizatorami szkolenia są:
- Easy Access Technology sp. z o.o. z Sopotu – firma, która od wielu lat zajmuje się wdrażaniem nowoczesnej organizacji pracy i informatycznych usprawnień w pracy biurowej. Główną dziedziną, w której obraca się EAT, jest zarządzanie informacją, procesami i dokumentami. Szereg referencji (www.eat.pl) świadczy najlepiej o kompetencjach zebranych w EAT.
- Kancelaria Radców Prawnych Gratus S.C. z Sopotu – zespół specjalistów, którzy od kilkudziesięciu lat działają w naszym regionie niosąc specjalistyczną pomoc przedsiębiorcom przy problemach związanych z obrotem gospodarczym. Na potrzeby szkolenia Kancelaria Gratus przygotowała zestaw podstawowych informacji jakie powinien posiadać zarówno każdy pracownik jak i przedsiębiorca z zakresu bezpieczeństwa obrotu kupieckiego, sposobu załatwiania spraw przed urzędami, czy poprostu poprawnego zachowania się w najczęstszych systuacjach formalnoprawnych (kupno, sprzedaż, umowa, dzierżawa itp.) (dodatkowe informacjie o Kancelarii znajdą Państwo na stronie www.gratus.pl)
Zasięg terytorialny
Obszarem działania jest teren określony administracyjnie obszarem województwa pomorskiego – gmin: Bobowo; Borzytuchom; Chojnice (z wyłączeniem miasta Chojnice); Czarna Dąbrówka; Czarna Woda; Czersk; Człuchów (z wyłączeniem miasta Człuchów); Damnica; Debrzno; Dębnica Kaszubska; Dzierzgoń; Gardeja; Główczyce; Gniew; Kępice; Koczała; Kołczygłowy; Konarzyny; Kwidzyn (z wyłączeniem miasta Kwidzyn); Lichnowy; Lubichowo; Miastko; Mikołajki Pomorskie; Miłoradz; Morzeszczyn; Nowa Wieś Lęborska; Osieczna; Parchowo; Potęgowo; Prabuty; Przechlewo; Ryjewo; Rzeczenica; Skórcz; Smętowo Graniczne; Smołdzino; Stary Dzierzgoń; Stary Targ; Subkowy; Trzebielino; Tuchomie; Zblewo
Cel projektu
Celem projektu jest wsparcie mikroprzedsiębiorstw z obszarów słabych strukturalnie woj. pomorskiego przez doskonalenie umiejętności organizowania pracy i zarządzania oraz zwiększenie u uczestników wiedzy i umiejętności w zakresie stosowania ICT (elektronicznym systemie archiwizacji i organizacji pracy, zarządzania korespondencją, zadaniami, czasem, relacjami z klientami, produkcją, zaopatrzeniem, personelem i informacją – eDokumentem) oraz narzędzi do telepracy w działalności gospodarczej, co zwiększy atrakcyjność tych podmiotów na rynku.
Szkolenie podniesie świadomość wpływu zintegrowanych systemów ICT na funkcjonowanie podmiotów, konkurencyjność, efektywność, zmniejszenie kosztów i zwiększenie przychodów, a także innych korzyści płynących z zastosowania ICT oraz umożliwi wyrobienie umiejętności organizacyjnych i komunikacyjnych.