Głównym celem projektu jest wzrost do 30.06.2018 r. zatrudnienia na poziomie 45% w grupie 100 osób (70 kobiet i 30 mężczyzn) powyżej 30 roku życia pozostających bez pracy (należących do jednej z grup: powyżej 50 roku życia, długotrwale bezrobotni, o niskich kwalifikacjach, z niepełnosprawnościami) zamieszkujących powiat sztumski, malborski, kwidzyński i starogardzki poprzez wdrożenie kompleksowych i zindywidualizowanych rozwiązań aktywizacyjnych w oparciu o partnerską współpracę PUP, PCPR i IOB.
Główne rezultaty projektu w odniesieniu do jego uczestników:
45 osób pracujących po opuszczeniu Programu
70 osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu Programu
Działania w projekcie:
Dla każdego uczestnika projektu zostanie przedstawiona konkretna oferta aktywizacji zawodowej/szkoleniowej poprzedzona analizą umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych – IPD. 100 osób weźmie udział w szkoleniach zawodowych w celu nabycia wiedzy, umiejętności, kwalifikacji. Na zakończenie udziału w szkoleniach zawodowych uczestnicy wezmą udział w egzaminach, które będą miały na celu uzyskanie certyfikatów potwierdzających kwalifikacje i umiejętności zawodowe, co przyczyni się do zwiększenia szans na zatrudnienie uczestników projektu. Wszyscy uczestnicy projektu spotkają się z pośrednikiem pracy, który przedstawi dopasowane do ich kwalifikacji i doświadczenia zawodowego ofert pracy, następnie uczestnicy wezmą udział w stażach zawodowych w celu nabycia niezbędnego doświadczenia zawodowego.
Ponadto wszystkie os. niepełnosprawne (10 osób) zostaną objęte wsparciem trenera pracy, a pozostałe osoby, które znajdą zatrudnienie zostaną objęte wsparciem psychologa w celu utrzymania zatrudnienia.
Z poważaniem,
Agnieszka Mikołajuk
Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne S.A.
Dzierzgoń